Untivirosten

ارز دیجیتال ICP

ارز دیجیتال ICP

امروزه ارزهای دیجیتال بسیار معروف شده اند و افراد زیادی از طریق ارز های دیجیتال به درآمد رسیده اند.در این مطلب می خواهیم به معرفی و بررسی ارز دیجیتال icp یا عبارتی internet computer بپردازیم.

 

 

ارز دیجیتال internet computer (icp) چیست؟

ارز دیجیتال icp یک پلتفرم محاسباتی جمعی که به صورت منبع باز(open source) است. این ارز دیجیتال توسط بنیاد DFINITY ساخته شده است. Dfinity یک موسسه غیر انتفاعی که در زوریخ، سوئیس مستقر شده و توسعه یافته است.

ارز دیجیتال icp بر اساس پروتکل اختصاصی خود به نام internet computer Protocol اجرا می شود.این بستر به هرکسی اجازه می دهد بدون کمک google و فیس بوک نرم افزار بسازد و محتوای خود را در اینترنت منتشر کند. این شرکت ادعا کرده است که بستری ضد نفوذ و با کاهش چشمگیر هزینه ها توسعه داده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد ارز دیجیتال icp این است که قابلیت همکاری دارد.

Dfinity ادعا می کند که با افزایش تقاضا می تواند ظرفیت خود را افزایش دهد و باید به عنوان شبکه ای در نظر گرفته شود که از فناوری بلاک چین برای تامین قدرت برنامه ها استفاده می کند و نباید به عنوان یک ارز رمزنگاری شده در نظر گرفت.

 

تفاوت icp با سایر رمز ارزها در چیست؟

در ادامه به بررسی اصلی ترین تفاوت های ارز دیجیتال internet computer با سایر رمز ارزها می پردازیم.

  • یکی از تفاوت های اصلی این ارز دیجیتال با سایر رمز ارز ها این است که این ارز دیجیتال به هر کسی اجازه می دهد تا از فناوری بلاکچین خود برای ایجاد برنامه استفاده کند.
  • به گفته دومینیک ویلیامز، بنیانگذار Dfinity، ارز دیجیتال روی یک شبکه غیر متمرکز اجرا می شود یعنی دارای سخت افزار اختصاصی است که به صورت مستقل راه اندازی شده است ولی سایر رمز ارز ها روی ابر(cloud) اجرا می شوند.
  • ارز دیجیتال icp بسیار سریع است. برای انجام تراکنش ها و تکمیل معاملات با استفاده از رمز ارز های دیگر ممکن است 30 دقیقه یا بیشتر طول بکشد ولی dfinity می بالد که این ارز دیجیتال با سرعت وب کار می کند و دارای سرعت بسیار بالا است.ارز دیجیتال icp چگونه کار می کند؟همانطور که گفته شد ارز دیجیتال internet computer دارای یک پروتکل اختصاصی و غیر متمرکز ساخته شده است. این ارز دیجیتال از قدرت محاسباتی جمعی تعداد زیادی از گره های رایانه ای را ترکیب می کند و یک پلتفرم رایانه ای واحد ایجاد می کند. این پلتفرم رایانه ای واحد می تواند از برنامه های کاربردی در هر مقیاس و پیچیدگی پشتیبانی کند.با استفاده از icp، قرارداد های هوشمند به تعدادی واحد کد امن تقسیم می شوند که این واحد ها، واحد های محاسباتی هستند که به عنوان برنامه ها یا عملکردهای جداگانه عمل می کنند. کاربران نهایی از طریق یک نقطه ورودی با این واحد ها تعامل برقرار می کنند و تجربه کاربری آن ها بسیار شبیه اینترنت امروزی است.

 

چه کیف پول هایی این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند؟

همانطور که همه می دانید برای ذخیره سازی ارز های دیجیتال از کیف پول ها استفاده می کنند. امروزه کیف پول های بسیار زیادی طراحی و ساخته شده اند که هر کیف پول ارز های دیجیتال خاصی را پشتیبانی می کنند.

ارز دیجیتال icp یکی از ارز هایی است که توسط کیف پول های بسیار کمی پشتیبانی می شود که می توانید برای نگهدار این ارز از کیف پول صرافی ها استفاده نمایید البته یکی از کیف پول هایی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند کیف پول کوین لیست (Coinlist) است که می توانید برای نگهداری این ارز دیجیتال استفاده کنید.

 

 

چگونگی خرید و فروش ارز دیجیتال icp

برای خرید و فروش این ارز دیجیتال باید از صرافی ها استفاده کنید. در ابتدا باید ببینید کدام یک از صرافی ها، این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند. تعدادی از صرافی هایی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند عبارتند از:

  • Coinbase pro
  • Huobi Global
  • Binance
  • OKEx

شما برای خرید و فروش این ارز دیجیتال بعد از ثبت نام در یکی از صرافی های بالا باید یک استیبل کوین تهیه نمایید. یکی از معروف ترین و محبوب ترین استیبل کوین ها تتر است که می توانید تهیه نمایید و بعد از انتقال به صرافی مورد نظر آن را تبدیل به ارز دیجیتال icp نمایید.همچنین برای فروش آن می توانید ارز دیجیتال icp را به تتر تبدیل نمایید.