Untivirosten

ارز دیجیتال ELROND

ارز دیجیتال ELROND

در این مطلب می خواهیم به طور کامل به بررسی ارز دیجیتال ELROND بپردازیم. این ارز دیجیتال یک پلتفرم بلاکچین بسیار سریع و امن است که برای مقیاس پذیری اینترنت ساخته شده است. در ادامه بیشتر با این ارز دیجیتال آشنا می شویم.

ارز دیجیتال ELROND چیست؟

ارز دیجیتال ELROND یک بلاکچین عمومی با کارایی بالا است که برای تامین امنیت، کارایی، مقیاس پذیری و همچنین قابلیت همکاری به وجود آمده است. این رمز ارز برای دستیابی به اهدافی که گفته شد؛ روی دو مکانیزم تمرکز دارد که عبارتند از:

 • مکانیزم حالت تطبیق
 • الگوریتم اثبات سهام (SPoS)

ارز دیجیتال ELROND فقط یک پروتکل بلاکچین نیست که کارآیی بالای تراکنش ها را آسان کند، بلکه یک اکوسیستم Defi، Fintech و IoT است و همچنین ارز دیجیتال یک پلتفرم مقیاس پذیر و امن برای ایجاد برنامه های توزیع شده به نام DApps ارائه می دهد.

 

 

 

بنیانگذاران ارز دیجیتال ELROND:

این ارز دیجیتال در اواخر سال 2017 به وجود آمده است.این ارز دیجیتال توسط بنیامین و لوسیان مینکو که برادر بودند و در کنار لوسیان تودئا برای حل مشکل مقیاس پذیری بلاک چین تاسیس شد. از نظر بنیانگذاران این رمز ارز بزرگترین مشکلی که صنعت با آن رو برو است، مشکل مقیاس پذیری بلاک چین است.

قبل از به وجود آمدن ELROND بنیامین و لوسیان مینکو بنیانگذار MetaChain Capital (صندوق سرمایه گذاری دارایی های دیجیتالی)بوده اند که بنیامین مینکو مدیرعامل بوده و لوسیان مینکو مدیر ارشد فناوری بوده است. این دو همچنین بنیانگذار ICO Market Data نیز هستند.

 

T

بررسی توکن EGLD و کاربرد های این توکن:

EGLD یکی از توکن های شبکه بلاکچین ELROND است. ابتدا این ارز دیجیتال با توکن ERD که یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم است شروع به کار کرد اما بعد، شبکه اصلی الروند راه اندازی شد. بعد از راه اندازی شبکه الروند تمام توکن های ERD به تدریج تبدیل به توکن EGLD شد. ناگفته نماند که ارزش این دو توکن یکی نیست و هر 1000 توکن ERD معادل یک توکن EGLD است.

توکن EGLD دارای کاربرد های فراوانی است که در ادامه به معرفی چند مورد از آنها می پردازیم.

 1. از این توکن برای پرداخت کارمزد تراکنش ها استفاده می شود.
 2. اگر کسی بخواهد به عنوان یک نود در شبکه الروند فعالیت داشته باشد باید این توکن را برای استیکینگ تهیه کند.
 3. از این توکن برای رای گیری و همچنین تصمیمات مدیریتی شبکه ارز دیجیتال ELROND استفاده می شود.

 

ویژگی های ارز دیجیتال الروند:

 • این ارز دیجیتال دارای یک اکوسیستم شگفت انگیز است یعنی ارز دیجیتال الروند یک اکوسیستم قدرتمند به توسعه دهندگان، مبادلات Defi و مشاغل برای ایجاد اقتصاد اینترنتی جدید ارائه می دهد.
 • یکی از ویژگی های این رمز ارز حق امتیاز قرارداد هوشمند است، به این صورت که 30 درصد هزینه ها می تواند به نویسنده قرارداد هوشمند اختصاص داده شود که بسیار جذاب است.
 • این ارز دیجیتال دارای سرعت بسیار بالا است که پروتکل بلاکچین ELROND برای قرار داد های هوشمند و DApps می تواند معاملات متقابل را در عرض چند ثانیه پردازش کند و همچنین ناگفته نماند که کارمزد معاملات بسیار ناچیز است.
 • این ارز دیجیتال از مکانیزم اثبات سهام (SPoS) استفاده می کند که این مکانیزم بسیار امن است و این ارز دیجیتال برای
 • تایید تراکنش ها از این الگوریتم استفاده می کند.

 

 

کیف پول های ارز دیجیتال ELROND:

برای نگهداری این ارز دیجیتال باید از کیف پول ها استفاده کنید. امروزه کیف پول های زیادی طراحی و ساخته شده اند که در حالت کلی کیف پول ها به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • کیف پول های آنلاین تحت وب (کیف پول صرافی ها)
 • کیف پول های نرم افزاری (اپلیکیشن های موبایل و نرم افزار های کامپیوتری)
 • کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های آنلاین که تحت وب هستند همان کیف پول صرافی ها است که بهتر است برای نگهداری ارز دیجیتال استفاده نکنید زیرا امنیت ندارند.

شما برای نگهداری این رمز ارز از هر نوع کیف پولی می توانید استفاده کنید اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کیف پول ها، همه ی ارز های دیجیتال را پشتیبانی نمی کنند و قبل از استفاده از یک کیف پول باید بررسی کنید که آن رمز ارز را پشتیبانی می کند یا نه، در ادامه به معرفی چند کیف پولی که ارز دیجیتال ELROND را پشتیبانی می کنند، می پردازیم.

 • کیف پول Maiar

یکی از کیف پول هایی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند کیف پول Maiar است. Maiar کیف پول رسمی EGLD است که توسط بلاکچین ELROND طراحی و ساخته شده است.

 • لجر نانو S

لجر نانو S یکی از معروف ترین و معتبرترین کیف پول های سخت افزاری است که می توانید برای نگهداری ارز دیجیتال ELROND استفاده کنید.

 • کیف پول تراست ولت

این کیف پول یکی از کیف پول های رسمی صرافی بایننس است که دارای امنیت بسیار بالایی است. ناگفته نماند که این کیف پول یکی از محبوب ترین کیف پول ها است که دارای کاربران زیادی است. این کیف پول نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و می توانید از این کیف پول برای نگهداری این رمز ارز استفاده نمایید.

 

 

چگونگی خرید و فروش ارز دیجیتال ELROND:

برای خرید و فروش این ارز دیجیتال در ایران راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی دو روشی که می توانید این رمز ارز را بخرید می پردازیم.

اولین راه شما می توانید از صرافی های ایرانی که ارز دیجیتال ELROND پشتیبانی می کنند خرید کنید. ابتدا شما حساب خود را در صرافی به ریال شارژ می کنید و بعد اقدام به خرید رمزارز مورد نظر خود می کنید.

روش دیگری که شما می توانید این ارز دیجیتال را بخرید؛ استفاده از صرافی های خارجی است. شما ابتدا باید حساب خود را در صرافی ها شارژ کنید که این کار را می توانید با ارز های دیجیتال مختلف یا استیبل کوین ها انجام دهید.

پیشنهاد ما این است که ابتدا استیبل کوین تتر(تتر معرفترین و محبوب ترین استیبل کوین است) را از صرافی های ایرانی خرید کنید و حساب خود را در صرافی خارجی با استفاده از تتر شارژ کنید. بعد از شارژ حساب خود، تتر را به ارز دیجیتالELROND  تبدیل نمایید. برای فروش ارز دیجیتال ELROND می توانید ابتدا آن را به تتر تبدیل نمایید و بعد تتر را در صرافی های ایرانی به ریال تبدیل کنید.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که قبل از خرید و فروش این ارز دیجیتال باید بررسی کنید که آن صرافی این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند یا نه، در ادامه به معرفی چند صرافی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند می پردازیم.

 • Binance
 • Okex
 • Bitmax
 • Bitfinex